Siz de Sağlığınıza, Mutluluğunuza ve Kazancınıza Önem Veriyorsanız Doğru Yerdesiniz! Çünkü Su Sağlıktır!

Sizlere su hakkında bilgiler vermek, sağlıklı su içmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak için aşağıdaki makaleleri hazırladık.Su Arıtma Sistemlerinde Kalite ve Güven

Damacana suların birçoğu sağlık standartlarına uygun değildir. Uygun koşullarda depolaması ve dağıtımı yapılmayan, güneş ışığına maruz kalarak kimyasalların çözülmesi ile kimyasal içeren, mikrop ve zararlı bakteri kaynağı damacana sular ishal, diyabet, kalp ve kansere kadar pek çok hastalığa yol açıyor. 

Plastik ambalaj alırken altına bakın üçgen içinde 3, 6 ve 7 sayıları bulunan plastikler gıda ve içecekler için güvensizdir. Eğer damacananın altında üçgen geri dönüşüm logosu içinde 3,6 veya 7 rakamını görüyorsanız bu damacanalar sağlığınız açısından tehlike çıkarıyor anlamına geliyor. Bu geri dönüşüm işareti, damacananın yüksek oranda kimyasal madde içerdiğini gösteriyor.
Özellikle de vücuda iki kat daha fazla zarar veren ‘biesphenol A’ nın yüksek olduğunu gösteriyor. BPA olarak da bilinen ‘biesphenol A’ kalp sağlığınızı bozuyor ve diabet riskini iki kat arttırıyor. Bunun yanı sıra ham maddesinde fazlasıyla kansorejen madde barından damacanalar günümüz teknolojisinde hala tedavisi bulunamamış olan KANSER hastalığına en büyük etkendir.
Çukurova Üni. Tıp Fak. Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyolojik Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Fatih KÖKSAL; ”Damacanadaki suyun hava ya da güneşe maruz kalmasının kişiyi ölümle sonuçlanan hastalıklara kadar götürebilen mikroorganizmaların üremesine neden olduğunu” bildiriyor.
BİR AİLE  VEYA İŞYERİNİN  YILLIK SU TÜKETİM MALİYET HESABI

GÜNLÜK DAMACANA TÜKETİMİ

DAMACANA (19 LİTRE) FİYATI

GÜNLÜK SU TÜKETİM BEDELİ

AYLIK SU TÜKETİM BEDELİ

YILLIK SU TÜKETİM BEDELİ

 

 

 

 

 

1/4 ADET

8,00YTL 

2.000YTL

60,00 YTL

720,00 YTL

1/3  ADET

8,00YTL

2.666 YTL

80,00 YTL 

960,00 YTL

1/2  ADET

8,00YTL

4.000 YTL

120,00 YTL

1.440,00 YTL

1 ADET 

8,00YTL

8.000 YTL

240,00 YTL

2.880,00 YTL

2 ADET 

8,00YTL

16.000 YTL

480,00 YTL

5.760,00 YTL

 

 

 

 

 

BİR AİLENİN VE YA İŞYERİNİN BİR YILDA İÇME SUYU İÇİN ORTALAMA  720 TL İLE  5.760TL ARASINDA PARA ÖDEDİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?


Eğer hazır suların (Damacana) bir çözüm olduğunu düşünüyorsanız Tekrar düşünün! Sağlıklı mı? Temiz mi? Güvenli mi? Ekonomik mi?

Evinizde kullandığınız damacanaların daha önce hangi evde veya işyerinde hangi şartlarda kullanıldığını biliyor musunuz?

Damacananızı iade ettikten sonraki süreçte dolumda ne kadar yıkandığı, ya da içinde deterjan veya kimyasal madde kalıp kalmadığı bilinemez.

 Damacana sular belirli bir kullanıma sahiptir. Yani bir damacana 65 dolumdan sonra kullanılmaması gerekir. Ancak, bunun da sağlıklı olarak denetimi yapılamamaktadır.

1 Yıl içinde damacana sulara ödediğiniz Toplam bedeli hiç hesapladınız mı?

Hayatınız boyunca hazır suya para ödemekten, su bitti bitecek endişesi taşımaktan, telefon edip sipariş vermekten, saatlerce beklemekten KURTULMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?

Evinizde kendi içtiğiniz suyu kendiniz el değmeden, taze, hijyenik ve sağlıklı olarak üretseniz, bitti bitecek endişesi olmadan musluğu açtığınızda memba suyu aksa iyi olurdu değil mi?


"Sağlıklı Su İçin!"